מומחה הפוליגרף אבי לפ בראיון על הפוליגרף של משה צ'יקו אדרי

8.12.2018

נגן וידאו

הסערה סביב מינוי מפכ"ל למשטרת ישראל שוב העלתה את הפוליגרף לכותרות, כאשר ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי הסיר את מועמדותו לתפקיד לאחר שלא דיווח לוועדת המינויים בראשות השופט אליעזר גולדברג על פגישת התייעצות מוקדמת עם בודקת פוליגרף מספר ימים לפני הבדיקה עצמה. בודקת הפוליגרף עימה נפגש אדרי, היתה זאת שלבסוף ערכה לו את בדיקת הפוליגרף הגורלית, שאמורה הייתה לאשר את מינויו לתפקיד, ושאותה עבר אדרי בהצלחה.

אדרי מצידו טען שלא ידע שזו תהיה אותה בודקת פוליגרף שתערוך לו את בדיקת הפוליגרף בפועל ושהוא בסך הכל התייעץ עימה לגבי השפעת מצבו הרפואי, התייעצות לגיטימית כשלעצמה.

סביב בדיקת הפוליגרף ואי הדיווח על ההתייעצות החל מחול שדים וספקולציות בתקשורת ומחוצה לה. אחד הדיונים המעניינים בנושא היה במסגרת פאנל בתוכנית המטה המרכזי עם אילה חסון (8.12.2018), שבמהלכה התראיין מומחה הפוליגרף אבי לפ.

מומחה הפוליגרף אבי לפ הרצה בפאנל מומחים בכנס הפורום לביטחון ואבטחה 2020

16.1.2020

מומחה הפוליגרף, אבי לפ, הרצה בפאנל מומחים על שיטות וכלים לבדיקת מועמדים לפני קליטה והעסקה בחברות וארגונים במסגרת הכנס השנתי 2020 של הפורום לביטחון ואבטחה בחסות ארגון הקב"טים ומנהלי הביטחון בישראל.

מומחה הפוליגרף, אבי לפ, שהינו בודק פוליגרף מוסמך ומנוסה, הסביר על כל ההיבטים הקשורים לסוגי בדיקות הפוליגרף הרלוונטיות לעובדים ובעיקר על בדיקת פוליגרף יושרה/מהימנות תעסוקתית למועמדים חדשים לעבודה או לעובדים המקודמים לתפקידים רגישים. הפאנל, שהתקיים בים המלח, עורר התעניינות רבה בקרב מאות המשתתפים בכנס, ומומחה הפוליגרף, אבי לפ, ביחד עם המומחים האחרים ענה על שאלות הקהל.